Chleby na wypasie

Do oferty Piekarni Cukierni Putka powraca certyfikowana linia pieczywa BIO:

Chleb Razowy z Miodem BIO, Chleb Żytni BIO, Chleb Magnat BIO, Chleb Gruboziarnisty BIO, Chleb Śniadaniowy BIO oraz Małgośka BIO

 

Pieczywo z dobrych zBIOrów – co oznacza certyfikat BIO?

BIO znaczy „naturalny”, „organiczny”, „czysty ekologicznie”. Żywność oznaczona etykietą „BIO” produkowana jest na bazie surowców, które uprawiane są bez użycia nawozów sztucznych, pestycydów, chemicznych środków ochrony roślin, z dala od dróg, szlaków komunikacyjnych oraz zakładów produkcyjnych z zachowaniem co najmniej dwuletniego okresu przejściowego zanim na danym polu rozpocznie się ekologiczne uprawy roślin.

BIO = EKO = ORGANIC

Według regulacji obowiązujących na terenie całej Unii Europejskiej, określenia bio, eko, organic odnoszą się do produktów, które powstają w ramach tego samego systemu jakości. Produkty takie muszą posiadać certyfikat i oznaczane są unijnym logo żywności ekologicznej tzw. Ekoliściem – 12 białych gwiazdek ułożonych w kształt liścia na zielonym tle.

 

A BIO to wie – Dlaczego warto kupować produkty BIO?

 

  •  Są naturalnie dobre dla zdrowia: produkty BIO nie zawierają sztucznych dodatków, konserwantów, barwników oraz substancji mogących wywołać alergie pokarmowe, a także składników genetycznie modyfikowanych. Cechują się też dużo większą wartością odżywczą, posiadają więcej witamin, minerałów i antyoksydantów niż żywność produkowana w sposób konwencjonalny.

 

  • Korzystnie wpływają na środowisko: kupując pieczywo BIO wspierasz praktyki proekologiczne, naturalne metody uprawy zbóż, co przyczynia się do ochrony gleby, bioróżnorodności oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

  • Kształtują zBIOrową odpowiedzialność: sięgając po  produkty BIO, wspierasz lokalnych producentów, którzy dbają o jakość i etyczną produkcję, przyczyniamy się rozwoju lokalnych społeczności. Propagujesz dobre nawyki żywieniowe, które przekładają się na całokształt codziennych wyborów zmieniających smak życia na lepszy.

 

 

“Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.” Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry.

AKTUALNOŚCI