KWAS CHLEBOWY – WYNIKI GŁOSOWANIA

KWAS CHLEBOWY DOBRY NIE TYLKO DLA ZDROWIA

W 100 proc. naturalny, orzeźwiający i smaczny, wyprodukowany z putkowego pieczywa.
Kwas Chlebowy służy nie tylko zdrowiu! Charytatywny napój stworzony w ramach projektu „By Rzemiosło Rosło” powrócił na półki Piekarni Cukierni Putka.
Pierwszy raz wyjątkowego napoju nasi Klienci mogli skosztować jesienią 2022 roku. Zmobilizowani pozytywnymi komentarzami i reakcjami twórcy Kwasu Chlebowego ze Stowarzyszenia Wolny Kraft, w tegorocznej edycji opracowali nową recepturę oraz proces produkcji. Tym razem do współpracy, obok Piekarni Cukierni Putka, zaprosili rzemieślniczą firmę z Jaworzna – Browar Bury.

Smak napoju przerósł wszelkie oczekiwania. Jest odczuwalnie gazowany, wytrawny, chlebowy, z delikatną nutą naturalnej słodyczy, którą zawdzięcza dodatkowi rodzynek. Jego aromat przywodzi na myśl świeżo upieczony chleb, nadal bowiem najważniejszym składnikiem jest tu chleb żytni na zakwasie z Piekarni Cukierni Putka.

Dobry z natury i dla idei. Choć kwasów chlebowych na naszym rynku można znaleźć niemało, ten odróżnia się od większości niemal pod każdym względem.

  • Nie zawiera cukru i konserwantów, nie powstaje z ekstraktu, a fermentowany jest z użyciem świeżego, naturalnego zakwasu chlebowego. Zgodnie z zasadą ZERO WASTE pieczywo, które np. ze względu na niewłaściwą wagę nie trafiłoby do sprzedaży, drugie życie otrzymuje w kadzi fermentacyjnej.
  • Ten Kwas Chlebowy pomaga! Zgodnie z filozofią Piekarni Cukierni Putka oraz Stowarzyszenia Wolny Kraft, część dochodu ze sprzedaży napoju zostanie przekazana na cel charytatywny. W ubiegłym roku dochód ze sprzedaży Kwasu Chlebowego wsparł naukę języka polskiego dla ukraińskich dzieci.

Więcej informacji na temat kwasu i jego właściwości znajdziecie tutaj: https://rzemieslniczykwaschlebowy.pl/


W tegorocznej edycji beneficjentem wydarzenia został Projekt Fundacji Legii – Letnie obozy dla osób niepełnosprawnych.
Tym razem wspólnie udało nam się uzbierać 10 930 zł
.

Głosowanie się skończyło, ale Ten Kwas Pomaga! dalej!
Część zysków ze sprzedaży każdej butelki trafi do potrzebujących.