#PomacajSie

Wygraj z chorobą!

#PomacajSie

O profilaktyce raka piersi od wielu lat mówi się dużo w przestrzeni publicznej, pomimo to statystki zachorowalności na tę chorobę nie napawają optymizmem. Według Światowej Organizacji Zdrowia, rak piersi jest obecnie najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie.
Choroba ta dotyka coraz młodszych osób – przez ostatnie 30 lat niemal dwukrotnie wzrosła zachorowalność u kobiet w wieku 20-49 lat.

 

Dlatego PomacajSie – to proste badanie, od którego tak wiele zależy!

 

Piekarnia Cukiernia Putka już po raz czwarty włączyła się do ogólnopolskiej akcji, mającej na celu wczesne wykrywanie raka piersi.

Od 10 do 14 października w naszych piekarniach można było zakupić wyjątkowe ciastka w kształcie piersi 3 zł ze sprzedaży każdego z nich przekazaliśmy na walkę z nowotworem.

Miło nam poinformować, że w tym roku wspólnie z naszymi Klientami na ten szczytny cel uzbieraliśmy 46 905 zł!

 

Kampania #PomacajSie jest sztandarowym projektem Fundacji Kochasz Dopilnuj, która promuje profilaktykę chorób nowotworowych. Wzorem lat poprzednich kampanii towarzyszy cykl wystaw prezentujących fotografie kobiet doświadczonych rakiem piersi oraz warsztaty z samobadania i wiele niestandardowych działań promujących zdrowie.

 

09.10.2023

 

AKTUALNOŚCI