Kochamy wypiekać

Łamiemy stereotypy na temat diety bezglutenowej. Słodkie wypieki i chleby bezglutenowe

Dieta bezglutenowa do niedawna brzmiała jak wyrok! Skazani na dietę eliminującą gluten z codziennego menu musieli borykać się z bardzo ograniczonym wyborem produktów, zwłaszcza w kategorii słodkich deserów i pieczywa.

Decyzję o konieczności wyeliminowania z Twojej diety glutenu najczęściej podejmuje lekarz po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Dieta bezglutenowa może być również działaniem o charakterze profilaktycznym i/lub doraźnym. Bez względu na to, dlaczego zaczynasz przygodę z żywieniem bez glutenu i jak długo pozostaniesz na diecie eliminacyjnej – pamiętaj, że Twoje codzienne menu nie musi na tym ucierpieć!

Zadbaj o pełnię doznań smakowych na diecie bezglutenowej. Teraz to możliwe!

Czy dieta bezglutenowa może być różnorodna?

Dieta bezglutenowa jest dietą eliminacyjną, którą stosuje się przede wszystkim w leczeniu celiakii oraz u osób, u których stwierdzono alergię na pszenicę, bądź nieceliakalną nadwrażliwość na gluten (znaną powszechnie jako nietolerancja glutenu).

W wyżej wymienionych przypadkach konieczne jest całkowite wykluczenia z diety glutenu, a co za tym idzie – rezygnacja ze spożywania wielu pysznych produktów, z pszennym pieczywem i słodkimi wypiekami na czele.

Jeszcze kilkanaście lat temu konieczność przejścia na dietę bezglutenową oznaczała wyraźne zubożenie codziennego jadłospisu. Sporym wyzwaniem było zarówno planowanie posiłków, jak i robienie zakupów, a wysiłki wkładane w komponowanie pożywnych i smacznych dań bywały naprawdę frustrujące!

Dzisiaj osoby pozostające na diecie bezglutenowej mogą odetchnąć z ulgą. Producenci pieczywa i słodkich wypieków rozszerzają swoją ofertę i tworzą coraz więcej produktów bezglutenowych. PUTKA dba o to, by Twoja bezglutenowa dieta była nie tylko różnorodna, ale również po prostu smaczna!

Pieczywo bezglutenowe dla osób z celiakią lub alergią na gluten

Czasy, w których pieczywo bezglutenowe było dostępne wyłącznie w postaci nijakich w smaku produktów o podejrzanie długich terminach przydatności do spożycia, bezpowrotnie minęły. Na szczęście!

Piekarnia Cukiernia Putka oferuje świeże bułki bezglutenowe i świeże chleby bezglutenowe, które zaskakują doskonałym smakiem i perfekcyjną jakością. W kategorii pieczywa bez glutenu znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy jasnych i puszystych bułeczek, jak i wielbiciele ciężkich i sycących chlebów ziarnistych.

W Piekarni Cukierni Putka intensywnie rozwijamy nasz asortyment bezglutenowy. Naszym celem jest dostarczanie Ci pieczywa najwyższej jakości, które smakiem i aromatem oraz wartościami odżywczymi nawet na krok nie ustępuje klasycznym bułkom i chlebom.

Nie chwalimy się bezpodstawnie! Nasz Bezglutenowy Chleb Owsiany, Bezglutenowy Chleb Rustykalny oraz Bezglutenowa Bułka do Hamburgera otrzymały nagrody za Najsmaczniejsze Pieczywo Bezglutenowe w 2018 i 2020 roku. To najlepszy dowód na to, że wypieki bez glutenu mogą by wybitnie smaczne!

Sprawdź, jakie pieczywo możesz jeść będąc na diecie bezglutenowej.

Desery i ciasta bezglutenowe

W Piekarni Cukierni Putka zdajemy sobie sprawę z tego, że nie samym chlebem człowiek żyje. Znasz to uczucie, gdy przychodzi ochota na „coś słodkiego”, a Ty nie możesz jej zaspokoić? Mamy nadzieję, że nie! Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać rezygnacji ze słodkich deserów.

Zadbaliśmy o to, by w naszych cukierniach nie zabrakło bezglutenowych słodkości. Co więcej, są to wypieki, które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy, również tych, którzy na gluten w diecie mogą sobie pozwolić… Ogromną popularnością cieszy się delikatna Bezglutenowa Muffinka z sezonowymi owocami, obsypana smakowitą kruszonką.

Masz ochotę na więcej? Spróbuj kultowej Bezglutenowej Jagodzianki, której każdy kęs przywodzi na myśl słoneczny letni dzień. Rozpłyń się nad kawałkiem obłędnego Bezglutenowego Brownie w amerykańskim stylu. Mamy dla Ciebie również fantastyczne Bezglutenowe Pączki, którymi możesz delektować się na okrągło, a nie tylko w tłusty czwartek!

Słodkie małe co nieco? Sprawdź, jak smakują Bezglutenowe Kokosanki lub Bezglutenowe Rogaliki Kruche! Z pewnych źródeł wiemy, że idealnie komponują się z filiżanką kawy i znikają w oka mgnieniu!

Piekarnia bezglutenowa online

W trosce o komfort i wygodę naszych klientów, którzy są na diecie bezglutenowej, stworzyliśmy ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Musisz wyeliminować gluten z diety? Sprawdź, jak smacznie i różnorodnie możesz jeść! Sklep Putka Bez Glutenu to szeroki wybór zarówno słodkich wypieków, jak i różnego rodzaju pieczywa. Tutaj możesz poczuć się maksymalnie swobodnie i przeglądać ofertę bez zastanawiania się, czy aby na pewno w pysznym Brownie, przywodzącym na myśl wakacje u babci Placku z Rabarbarem czy wakacyjnej Jagodziance nie ma glutenu. Nie ma! I dajemy Ci na to nasze słowo!

Skąd ta pewność? To proste! Mamy osobna piekarnię w Warszawie, w której pieczemy wyłącznie produkty bezglutenowe. Tutaj niepodzielnie rządzi Przekreślony Kłos, będący międzynarodowym symbolem bezpiecznej żywności bezglutenowej. Ten wyjątkowy znak towarowy został przyznany każdemu z naszych bezglutenowych produktów przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, czyli jedyną organizację uprawnioną do udzielania licencji na używanie Przekreślonego Kłosa.

Produkty, które umieściliśmy dla Ciebie w sklepie Putka Bez Glutenu nie zawierają nawet śladowych ilości glutenu. Dodatkowo wszystkie je możesz zamówić online – bez wychodzenia z domu, z gwarancją szybkiej dostawy już następnego dnia (dla zamówień złożonych do godziny 14, od poniedziałku do czwartku).

Życie bez glutenu może być smaczne!